inspiracje

By matka mogła odpocząć. Prezenty dla roczniaka

Jest taki żart rysunkowy, który przedstawia matkę siedzącą w kojcu, czytającą i uśmiechającą się z zadowoleniem podczas gdy dzieci bawią się na zewnątrz kojca i nie mogą się do niej dostać. Jest to jedyne zastosowanie kojca, jakie uznaję i czasem żałuję, że takiego nie mam. Mam jednak swoich pomocników, a oni pomagają mi znaleźć czas na odpoczynek. Może coś z tego, co sprawdza się u nas będzie też dobrym prezentem dla roczniaka.

Dla mnie momenty odpoczynku to takie, kiedy mój roczniak może się czymś zająć, skupić swoją uwagę na zabawie, czytaniu lub oglądaniu.

prezent-dla-rocznego-dziecka

Książki

Na drugim miejscu jest książka. Majson „czyta” w ciągu dnia dużo, często i namiętnie. Czyta na głos, po swojemu. Z małych książeczek hitem są wszystkie o kotku i z obrazkiem kotka, z większych najbardziej mu się podoba Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa i Chory kotek. W encyklopedii podoba mi się to, że dzięki niej szybko poznał nazwy przedmiotów, pory dnia, różne zwierzątka. Jego ulubione strony to „w mieście” i „w podróży”, bo są tam nie tylko auta, ale też pociągi i samoloty i tramwaje.

co kupić roczniakowi

1. Moja pierwsza encyklopedia obrazkowa 2. Klocki Wader 3. Figurki dinozaury 4. Pan Kotek był chory 5. Pukylino

Klocki

Wydawało mi się, że kupiliśmy klocki trochę na wyrost. Jakie tam klocki na prezent dla roczniaka, do tego trzeba precyzji, chęci usiedzenia w jednym miejscu! A jednak okazało się, że to był strzał w dziesiątkę. Na początku Majsonowi szło niezgrabnie, miał wtedy niecały rok, kiedy przytargaliśmy do domu wór klocków. Obserwował, dzień, drugi. Prosił o składanie, z czasem zaczął sam próbować dopasować. Niecierpliwił się trochę. Ale szybko wyszło mu raz, drugi, trzeci. Jak się cieszył! Teraz buduje domki, piętrowe ciągi samochodów. Klocki są jego ulubioną zabawką, czasem przez kilka dni nie otwieramy pudła z innymi zabawkami. No chyba że szukamy w nim…

Dinozaury

Podobno każde dziecko prędzej czy później ma fazę na dinozaury. Majson załapał ją bardzo szybko. Tupta nimi, wydaje dziwne dźwięki, udaje, że wchodzą w jakieś interakcje. Ogólnie, figurki ze zwierzątkami też się nadadzą. Zwłaszcza jeśli będą tam psy, koty i lwy. Może jeszcze żyrafy.

Jeździk

Majson dostał jeździk na pierwsze urodziny. W zasadzie jak się jeździ, zaskoczył dopiero niedawno, jakieś 2 miesiące później. Tyle czasu zajęło mu oswajanie się z rowerkiem, potem jeżdżenie do tyłu,  aż w końcu pojechał do przodu, nauczył się skręcać i już by mógł pędzić po chodnikach, ale… przyszła zima. Majson ma rowerek chillafish, oferuje on ciekawe rozwiązania jak zmiana z trójkołowca w dwójkołowiec i regulacja wysokości siedziska. Ten rowerek jest trudno dostępny, równie dobre recenzje zbiera pukylino.

Koty

Tak naprawdę to numerem jeden jest u nas kot. Myślę, że Majson zapytany, kim by chciał zostać w przyszłości, na tym etapie odpowiedziałby – weterynarzem. Albo kimś, kto pracuje z istotkami mniejszymi. Podobnie fascynują go dzieci, zwłaszcza niemowlaki na wczesnym etapie i noworodki. Ukołysałby, zagłaskał, wyprzytulał. Będzie z niego dobry starszy brat.

Co ciekawego możecie polecić dla rocznego dziecka? Najlepiej prezent przyszłościowy, taki nie tylko na teraz. I koniecznie rozwijający wyobraźnię. Jak widać, prawie w ogóle nie dajemy Majsonowi zabawek grających, staramy się też ograniczyć dostęp do elektroniki. Jakie jest wasze podejście do zabawek? Czym się kierujecie przy wyborze?

 

You Might Also Like