o mnie

Miesięcznik: marzec 2015

Ekspresowe sprzątanie przed wymianą pościeli. Podłóg zmiatanie i mycie. Pościeli prasowanie, rozkładanie i wkładanie koca w poszwę. Opłacało się. Kot docenił ten trud.

kocica

To już kwiecień?! Niesamowite jak ten czas szybko leci!

podsumowanie miesiąca

Marzec zaskakiwał pogodą, ciepłem, możliwością noszenia trampek i wreszcie zaskoczył śniegiem i wichurami. Mało mnie to obeszło prawdę mówiąc, bo przez rwę udową jestem przymusowo uwięziona w domu. Wypełzam sobie z niego czasem i idę tam, gdzie mi noga pozwoli.

Marzec stał się wydarzeniem przełomowym, jeśli chodzi o moje życie zawodowe. Zdecydowałam się na coś, o czym myślałam właściwie od ukończenia studiów. Przerażała mnie odpowiedzialność tego działania, świadomość, że w Polsce w porównaniu z taką Anglią jest gorzej i konieczność zmierzenia się z biurokratycznym jestestwem, cielskiem i niedopracowanymi przepisami. Ale jednak stało się. Założyłam własną firmę. O tym, jak to jest, kiedy firma – to ja, napiszę wkrótce.

Marcowe lektury

U Joulenki świetny wpis o tym, co powstrzymuje rozwój. Kto by pomyślał, że taką blokadą w działaniu mogą być właśnie pomysły:

Mnogość pomysłów wpłynie na Ciebie pozytywnie, o ile je wszystkie zrealizujesz. Niestety, łatwo jest wpaść w pułapkę. Zaczynasz wprowadzać w życie jeden pomysł, a już myślisz o drugim i piętnastym. Zmieniasz zdanie i realizujesz siódmy, jednocześnie zaczynając dziewiąty i dwudziesty. Nagle okazuje się, ze co prawda wszystkie są rozpoczęte, ale żaden nie jest zrobiony do końca i porządnie. Pewnie jesteś przybity i tracisz motywację.
 W takich sytuacjach moją tajną bronią jest notes i długopis. Pomysły nie pozwalają skupić się na jednej czynności, póki ich nie wynotuję. Dopiero wtedy mam spokój.

A skoro już wypiszesz wszystkie swoje pomysły, warto zaplanować ich realizację. Spojrzeć na nie jako na projekt i:

zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć dzięki realizacji Twojego projektu. Taka wizja jest konieczna, aby wszystkie Twoje działania były spójne.

Więcej u Kasi.

A kiedy już zaplanujesz swój projekt, zastanów się, co ciebie blokuje. Spójrz na swój najczarniejszy scenariusz. I dzięki temu uda się:

Mieć cudny tydzień spędzony z dala od koziego rogu. Wszyscy mamy wybór!

Na koniec tak trochę przekornie, ale jakże prawdziwie. Jeśli szukasz szczęścia, spokoju i siły, to:

Przestań, choć na jakiś czas, przejmować się swoim rozwojem, swoją doskonałością, swoimi błędami i tym jak bardzo sam siebie zawodzisz. Przestań tak bardzo starać się o to, by być sprawniejszym, lepszym i bardziej wydajnym. Zamiast tego zainteresuj się tym, czego potrzebują ludzie wokół i daj im coś z siebie.

Na blogu

Konsekwentnie staram się pisać o świadomym życiu, czyli takim, kiedy wiesz co i po co wybierasz. Stąd wpis o intuicji ciała. Tak często zagadujemy je i zagłuszamy, bo wiemy lepiej. Czy na pewno?

Co jest ważniejsze? Nieustanny bieg do przodu czy może rozglądanie się dookoła? Jak to wypośrodkować i delektować się i pięknem gór, i polany?… czyli wpis o spokoju wewnętrznym.

Posiadanie firmy zobowiązuje. Stąd zapraszam na nowy cykl wpisów #Dla biznesu. W odcinku 1 dobre lektury biznesowe, przydadzą się tym, którzy lubią działać.

I na koniec piękna i radosna wiadomość: będziemy mieli dziecko! A o tym, jak się czeka, kiedy czeka się najbardziej przeczytasz tutaj.

marilabo1

A dziś już kwiecień. Czy dobry? Jak na razie nie. Ale zobaczymy jak się skończy :).

Pożegnajmy jedna godnie marzec, napiszcie lub przypomnijcie sobie, co fajnego wydarzyło się w minionym miesiącu.

You Might Also Like

 • http://lifemanagerka.pl/ Agnieszka

  Jeszcze nie miałam okazji pogratulować więc… serdecznie gratuluję :)

  • http://www.marilabo.pl/ Mari

   dziękujemy :)

 • Edyta Zając

  Gartulacje :):) Wspaniala wiadomość!

  • http://www.marilabo.pl/ Mari

   Która? :P

   • Edyta Zając

    Matka polka myśli tylko o jednym ;)

 • http://posukcesnaszpilkach.pl/ PoSukcesNaSzpilkach.pl

  Gratuluję! Dbaj o siebie :) Dziękuję za wspomnienie o moim wpisie i pozdrawiam serdecznie!

 • Alexandra

  Gratulacje!:) Można nazwać marzec miesiącem sukcesów dla Ciebie. Otworzyłam dwa interesujące linki i lecę oddać się lekturze. Pozdrawiam!

 • Aleksandra Olszewska

  Od siebie też dodam: Gratulację :) Wszystkiego dobrego. A tak to bardzo inspirujący wpis.

 • http://szklany-sufit.blogspot.com jasodhara

  Bardzo ciekawy miesiąc. Gratuluję firmy i dzieciątka. Obie sprawy są ważne, cieszę się, że realizujesz się na wszystkich frontach. Powodzenia

 • Chettys

  Tak myślałam, po Twoim zdjęciu na insta, że masz okraglejszą buźke to super i szczere gratulacje:)))

 • Pingback: Miesięcznik 4/2015 | marilabo.pl()