o mnie

11 pytań do mnie. Zadaj swoje!

Kiedy czytam swoje ulubione blogi, bardzo mnie ciekawi, kto za tym stoi. Jakie ma poglądy, co najlepiej wspomina i co go motywuje. Dziś będzie okazja, żeby to mnie poznać bardziej.

A to za sprawą 11 pytań od Adriana z bloga jak ogarnąć. Sama jestem ciekawa odpowiedzi na pytania zadane przez niego.

11 PYTAŃ, DZIĘKI KTÓRYM LEPIEJ POZNASZ SIEBIE

1. Co Cię najbardziej motywuje?

Wydaje mi się, że najbardziej do działania motywuje mnie wizja rezultatu, efektu końcowego. Takiego, że hej i kopara opada. Tym drugim elementem motywacji jest wiara w sens tego, co robię. I to mnie właśnie napędza zwłaszcza do zajęcia się tymi zadaniami, które jakoś mi nie leżą albo wydają się trudne. Ostatnio takim zadaniem jest ukończenie rozdziału mojej pracy – temat jest tak świetny, że nie wiem jak go ugryźć. Spróbuję napisać o tym, o czym sama chętnie bym przeczytała :).

marilabo_2

2. Książka, która była dla Ciebie drogowskazem/natchnieniem do działania.

Na dzień dzisiejszy jest to Getting things done. Dzięki temu, że ją przeczytałam, stworzyłam moją wersję kalendarza. I wyobraź sobie moje zdziwienie, kiedy mój kolega z klasy w LO napisał, że właśnie z niego korzysta i bardzo go sobie chwali. A to mnie motywuje do dalszej pracy :). Drugą książką jest Anna Karenina Lwa Tołstoja, która rozpoczyna się zdaniem „Wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób” (Все счастливые семьи похожи друг на друга, каждая несчастливая семья несчастлива по-своему.). O innych moich ulubionych książkach możesz przeczytać tutaj.

3. Co najdziwniejszego jadłaś?

Mam całkiem konserwatywne gusta, dlatego od razu przyszły mi na myśl makówki. Na Śląsku je się te zamoczone w mleku bułki z makiem zamiast kuti. I myślę, że to danie wyraża moje preferencje wigilijne.

4. Gdybyś miała wybrać jedno miejsce, gdzie chciałabyś mieszkać?

Strasznie mnie ciągnie do Berlina. Wszystko za sprawą odbytych wycieczek i chęci złapania klimatu tego ciekawego i fenomenalnego miasta ciągle w remoncie. Kiedy byłam tam pierwszy raz, dwa lata temu, zdziwiło mnie to, że w tylu miejscach ciągle poprawiają, przebudowują. Zrozumiałam, że to stan normalny, kiedy czytaliśmy tekst sprzed 20 lat o przestrzeni Berlina. Sporo tam było o remontach :).

Ale niekiedy myślę, że miałabym ochotę zamieszkać w ciepłym nadmorskim miasteczku czy też miejscowości. Szum morza skutecznie rekompensowałby mi brak zgiełku dużego miasta.

5. Za co cenisz siebie najbardziej?

Za kreatywność, zaradność i pomysłowość. No i za zamiłowanie do wytwarzania słów, czyli pisania, tłumaczenia, mówienia.

6. Twój największy sukces

Ostatnio, kiedy padło to pytanie, odpowiedziałam, że zawarcie małżeństwa w Kościele Katolickim. Trudno to określić, zmierzyć za pomocą jakichś wskaźników, ale…to coś pięknego. I z tego miejsca ślę pozdrowienia dla mojego męża ;)

7. Poleć mi trzy fajne książki

Moje najfajniejsze książki, z mojej półki, takie co to będę przewozić ze sobą do każdego miejsca zamieszkania są tutaj. Podoba mi się też bardzo Biegnąca z wilkami, ale jestem jeszcze w trakcie lektury. I koniecznie przeczytaj Idiotę Dostojewskiego. I Chmurdalię.

8. Najfajniejsza gra/zabawa z Twojego dzieciństwa.

Uwielbiałam grać w piłkę nożną :), ale gra w gumę to był jakiś koszmar.

marilabo_4

9. Dlaczego tęcza ma tyle kolorów?

Żeby było ciekawiej.

10. Kawa czy herbata?

Rano kawa, koniecznie z kawiarki albo ekspresu. Wieczorem herbata, mięta, jaśmin albo herbatka po pracy w zaciszu domowym

marilabo_5

11. I co z tą Polską?

Coraz bardziej interesuje mnie odpowiedź na to pytanie.

Jeśli masz jeszcze jakieś ważne pytania do mnie, to śmiało pisz w komentarzach. Chętnie przeczytałabym twoją odpowiedź na przynajmniej jedno pytanie :) Poleć mi ciekawe książki, na przykład :)

 

 

You Might Also Like

 • Mateusz Żłobiński

  Ja mam 2 pytania :) 1. Co jest dla Ciebie w życiu najważniejsze? 2. Jak napisalabyś jednym zdaniem swoją misję życiową?

  • http://www.marilabo.pl/ Mari

   Dzięki, chciałam się zastanowić nad tym, co na nie odpowiedzieć, zwłaszcza, że jakoś tak przeczytałam, że na to drugie mam odpowiedzieć jednym zdaniem :)
   1. Ogólnie i szczególnie pojęta miłość.
   2. Ostatnio w szerszym gronie dyskutowaliśmy o tym, co rozumiemy przez to słowo, ustaliliśmy, że to obszar, który nas do siebie przywołuje.
   Swoją misję odkrywam jako życie transparentnie i świadomie oraz zachęcanie innych do takiego życia.
   A ty jak odpowiesz na swoje pytania?

   • Mateusz Żłobiński

    1. Tutaj podobnie odpowiedziałbym jak Ty, czyli ogólnie pojęta miłość, szczególnie rodzina, bardzo ważne są rowniez dla mnie moje wartości i trzymanie sie ich 2. A swoją misję życiową określiłbym tak, zeby innym bylo przy mnie lepiej niz beze mnie :)

  • http://www.marilabo.pl/ Mari

   btw @MateuszZlobinski:disqus bardzo podoba mi się twoja obecność na blogu. Zwłaszcza mądre i ciekawe komentarze :) Dziękuję!

   • Mateusz Żłobiński

    Bardzo mi milo :)

 • http://jakogarnac.pl/ JAK OGARNĄĆ

  Dzięki za udział. Cieszę się, że mogliśmy Cię lepiej poznać :)

 • Pingback: Podsumowanie miesiąca 11'2014 - marilabo.pl()