inspiracje

Angielski na co dzień. Ty też tak możesz.

Wielkimi krokami przychodzi jesień. Czas powrotu do szkoły, do nauki. Czas długich wieczorów, opadających liści i śniegu. Już powoli podsumowuję ten rok. Co mi się udało, a co okazało się nie tak bardzo ważne. I czego nie zdążyłam. Jesteś na podobnym etapie? Odkryłeś właśnie, że w planach miałeś naukę języka obcego i do tej pory nic? Mam dla ciebie coś fajnego. Ale uwaga: najpierw opowiedz sobie na pytanie dlaczego chcę nauczyć się angielskiego, hiszpańskiego włoskiego bądź rosyjskiego. Zapisz tę odpowiedź na kartce, w telefonie, ustaw jako tapetę. Przyda się ;).

Przygotowałam dla ciebie listę 7 najlepszych aplikacji do nauki języków obcych. Jest tutaj coś dla wszystkich: wzrokowców, słuchowców, kinestetyków. Wybrałam serwisy bardzo popularne, jak i te, które dopiero raczkują. Czy znasz je wszystkie? Pokażę z czego korzystasz, czyli moje TOP 3.

Angielski

BBC Learning English – najbardziej znane i moim zdaniem najbardziej wartościowe źródło. Mamy tutaj 6-minutowe nagrania «6 minute English», filmiki, które pomagają brzmieć jak Brytyjczyk (kto by nie chciał) Pronunciation tips i serial The Flatmates. Każdy od etapu A2 do C1 znajdzie tutaj coś dla siebie.

Learn English British Council – tutaj znajdziesz materiały odpowiednie i dla dzieci i dorosłych. Co ważne, na pewno nie mają błędów. British Council to przecież rozpoznawalny znak jakości.

Exam English – jeśli akurat przygotowujesz się do egzaminów (IELTS, TOEFL, TOEIC) albo chcesz osiągnąć zbliżony poziom – wbijaj na tę stronę. Są tutaj testy poziomujące, sprawdzające rozumienie ze słuchu i znajomość słownictwa.

Twominute English – jeśli masz tylko chwilę filmiki 2-minutowe, które możesz obejrzeć nawet w telefonie na pewno się sprawdzą. Raczej poziom podstawowy, obejmujący od gramatyki, przez zwroty frazeologiczne aż po opis brytyjskiej kultury. No i tylko dwie minuty.

Ororo.tv – strona, na której oglądasz klasykę jak Duma i uprzedzenie i nowe seriale z wbudowanymi angielskimi napisami. Całkiem ciekawy pomysł.

Inne języki

memrise czy duolinguo to strony, na których można uczyć się różnych języków obcych: angielskiego, włoskiego, chińskiego i innych. Są gotowe kursy, można zobaczyć ile osób uczy się z tego akurat kursu oraz kto go przygotował. Mój na memrise – Cambridge Uniwersity Press. To opcja, która pozwala uczyć się języka, bawiąc się albo podlewając kwiatki. Na pewno przyda się do powtórek materiału. jak się uczyć angielskiego, duolinguo

Konwersacje w różnych językach gwarantuje serwis italki Bardzo ważne jest słuchanie, a do tego najlepsze są podcasty. Moim dostawcą są podcasty z iTunes zebrane w jednym miejscu. Ale, ale! Zauważam, że czasami potrafię dopowiedzieć ciąg dalszy zdania, niekoniecznie wiedząc, co to znaczy. Warto sobie pozapisywać treść kilku odcinków, przy okazji ćwicząc rozumienie ze słuchu i tłumacząc lub szukając synonimów nowych słów.

Moje TOP 3

Podcasty, a zwłaszcza Language is Culture Podcast. Memrise – za to, że tak mnie drażnią swoimi przypomnieniami na mejla, że aż chce się tam wrócić. 6 minute English – krótkie i treściwe.

Podziel się w komentarzu swoim doświadczeniem: Co motywuje ciebie do nauki? Z czego najchętniej korzystasz? Dzięki!

Bądźmy w kontakcie:

FACEBOOK || BLOGLOVIN || TWITTER|| INSTAGRAM

You Might Also Like

 • http://www.blogczekolady.pl Aurora

  Jestem uratowana przed moim wyjazdem do Londka!!! :)

  • http://marilabo.pl Mari

   O, kiedy jedziesz?

 • http://www.myhellolife.blogspot.com Ania

  Przed egzaminem z listeningu dużo słuchałam podcastów z BBC, już wychodziły mi bokami, ale myślę, że pomogły ;) Duolingo nie przypadło mi do gustu ale z Memrise się polubiliśmy. Uwielbiam ororo, chyba jedyne miejsce w sieci z tak dużą bazą seriali (teraz zobaczyłam, że i filmów, choć chyba nie wszystkie są u nas dostępne) z angielskimi napisami. Jedynym minusem jest to, że ostatnio włączyli limit i dziennie nie idzie więcej niż dwa 40minutowe odcinki. Dzięki za resztę aplikacji, sprawdzę w wolnym czasie :)

  • http://www.marilabo.pl/ Mari

   Ale dwa odcinki po 40 minut to całkiem dużo jak na jeden dzień. Przynajmniej dla mnie.

   • http://www.myhellolife.blogspot.com Ania

    No nie jest źle, ale czasem jak jest więcej wolnego a serial wciągnie to może być problem ;)

 • Weronika

  W zupełności podzielam sympatię do materiałów z BBC Learning
  English, a te 6-minutowe o których wspominasz już w ogóle należą do moich
  ulubionych. Jeżeli chodzi o drażniąco-motywujące przypomnienia na maila to
  polecam grammati.com – świetna sprawa, żeby na bieżąco utrwalać, przypominać i
  poprawiać swoją gramatykę, a zajmuje nie więcej niż kilka minut. Stronę British
  Council też znam i lubię, natomiast dziękuję bardzo za wskazanie strony
  ororo.tv, bo jest genialna! Mam pretekst, żeby wrócić do najlepszych odcinków i
  podszlifować współczesny angielski-podwójna korzyść.

 • Pingback: Kilka ciekawostek o pracy tłumacza - marilabo.pl()

 • Karolina Kafka

  jak nauczyć się angielskiego??
  Język angielski to dla mnie nie tylko język obcy – to moja pasja i miłość, która zajmuje znaczące miejsce w moim życiu od wielu lat. Zapraszam http://www.sic-egazeta.amu.edu.pl/index.php?t=2737 Jeśli chcesz nauczyć się tego wspaniałego języka angielskiego w sposób inny niż w niejednej szkole językowej.. jeśli chcesz płynnie mówić po angielsku i poznać go w sposób atrakcyjny, nowatorski i ciekawy – zapraszam na nauka języka angielskiego.

  • http://www.marilabo.pl/ Mari

   Dodawanie komentarzy, które są spamem do niczego nie zachęca. Wręcz przeciwnie.