o mnie podróże

Sztuka relaksu

Każdy potrzebuje chwili samotności. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym introwertykiem czy aktywnym ekstrawertykiem. Potrzebujesz chwili ciszy i spokoju. Dla każdego taka chwila wygląda inaczej. Niektórzy chodzą z psem na spacer, inni idą pobiegać, jeszcze inni włączają muzykę i odcinają się od świata.

Dla mnie idealnym takim momentem jest chwila na plaży. Pamiętam nie tak dawne długie spacery po piasku powtarzane niemal codziennie przez całe wakacje. Szum fal, a w tle Groniec. Te wspomnienia przechowuję i włażę czasem do nich jak mężczyźni do swojego pudełka (Znasz tę teorię? Jeśli nie, opiszę ją następnym razem).

DSC06604_a

Jechałam pociągiem. Czułam, że z każdym kilometrem przybliżam się do plaży. Do szumu morza i wyłączenia myśli. I choć zimno było jak diabli, wcale mi to nie przeszkadzało. Byłam nad morzem przed śniadaniem i w południe.

kolaż_sopot

Ale najbardziej zależało mi na tym, żeby wrócić tam wieczorem. Kiedy już nie będzie ludzi. Kiedy wiał będzie najbardziej morski z wiatrów. Kiedy barwy nieba i morza będą ze sobą współgrały i tańczyły. Kiedy człowiek naturalnie potrzebuje wyciszenia. Wtedy właśnie chciałam usłyszeć morza szum i ptaków śpiew.

page_1

Spacerując po molo, stworzyłam wiele pięknych obrazów. Jeszcze długo kojarzyć mi się będą z tą wyprawą, cichym wieczorem, szumem morza, prostym połączeniem kształtów. Z tym, czego na co dzień nie mam albo od czego świadomie uciekam.

Bardzo zachęcam cię do zarezerwowania dla siebie takiego czasu. Niekoniecznie musisz wybierać się na długi wyjazd. Znajdź coś, co działa na ciebie. I pielęgnuj to, często do tego powracając. Chętnie się dowiem, jak wyglądają twoje momenty spokoju.

You Might Also Like

 • http://www.blogczekolady.pl Aurora

  Mi się udało być tylko obok molo :P jeszcze lepiej, gdyby nie było tam tyyyyyyyyyyyylu ludzi obok :P ale i tak Relaks był :D

  • http://marilabo.pl Mari

   A pomyśl, gdyby tylko był upał – ile osób byłoby na plaży!

 • http://www.magdat.pl Magda T.

  Oj, ja ostatnio bardzo potrzebuję takiego czasu i zabieram go dla siebie bezwstydnie :)

  • http://marilabo.pl Mari

   Oj, zbieraj, zbieraj :)

 • http://blogpauliny.wordpress.com/ Paulina

  Od jakiegoś czasu marzy mi się samotny wyjazd w Bieszczady ;) Kiedy nie mogę wyjechać, wystarczy mi samotny pacer po moim ukochanym mieście – Warszawie.

  • http://marilabo.pl Mari

   A propos mieszczucha – właśnie wróciłam z Warszawy. Bardzo się zrelaksowałam spacerując. Pozdrawiam!

 • http://www.niemieckasofa.pl Aleksandra z Niemieckiej Sofy

  Ja żeby odpocząć i naładować baterię, jadę w weekend w góry. Tylko dlatego, że nie mam już tyle urlopu i bliżej mi z Wrocławia.

  • http://marilabo.pl Mari

   Chciałabym być w takiej sytuacji, że lubię góry. Niestety, jestem mieszczuch straszny.

 • Iza

  Dla mnie relaks to zawsze relaks z czymś. Z dobrą książką, kubkiem herbaty, z dobrym filmem. Relaks z wpatrywaniem się w gwiazdy. Relaks z kartką papieru, czekającą na to, by ją zapisać. Delektowanie się chwilą. Szum morza, czy zapach gór, to też piękni towarzysze ;)

 • Pingback: Miesięcznik 08'14 - marilabo.pl()