lifestyle

Extermalny wyjazd

Przyszedł nam do głowy pomysł na krótki wyjazd. W okolicy Zakopanego jest kilka źródeł termalnych. Wybieraliśmy się po raz pierwszy, w zasadzie było nam wszystko jedno na które się zdecydować. Zdecydowaliśmy się na mniej uczęszczane termy w Szaflarach. Jak było i czego się spodziewać po tym ośrodku – o tym właśnie chcę napisać.

termy szaflaryDojazd

Z Krakowa do term Szaflary najlepiej i najszybciej dojedziemy samochodem. Teoretycznie można pojechać autobusem do Zakopanego a później bezpośrednio do Szaflar, ale wydaje mi się, że zajęło by to zbyt dużo czasu.

Pobyt i atrakcje

Można wykupić wejście tylko do termów na godzinę, dwie, bodajże cztery. Można osobno dokupić bilet na saunę. Moim zdaniem, najlepiej jest kupić całodniowy bilet open. Minusem tych term są płytkie baseny i zjeżdżalnia przeznaczona wyłącznie dla dzieci. Tak naprawdę najbardziej spodobało mi się saunarium. Mamy do dyspozycje dwie łaźnie parowe i trzy sauny, świetną część prysznicową. Bardzo przydatny jest pokój wypoczynkowy, w którym można nawet się zdrzemnąć.

Będąc w części basenowej możemy spokojnie zjeść obiad, za który zapłacimy przy wyjściu. W obiekcie jest także restauracja, prawdopodobnie przeznaczona dla gości hotelowych.

Podsumowując tę krótką recenzję – myślę, że termy Szaflary są świetną opcją na całodniowe wybyczenie się i pozytywny beztroski odpoczynek. Następnym razem wybiorę się do term w Białce, które podobno są bardziej rozbudowane, ale również bardziej zatłoczone.

You Might Also Like

  • http://skrytkamagdaleny.com Magda Baranowska

    Czytam tytuł wpisu, wpis i myślę sobie – no fajnie, ale gdzie tu ekstremalność? A to extermalność jest :)

  • Pingback: Miesięcznik '07 14 | marilabo.pl()