inspiracje

#TzS, Tytani z sąsiedztwa 3

Tytani z sąsiedztwa to cykl artykułów blogowych, w których przybliżam osoby, które mnie inspirują. To ludzie, którzy dawno wyszli ze swojej strefy komfortu i ciągle robią coś niesamowitego. Zadanie dla Ciebie: rozejrzyj się wokół i znajdź w swoim środowisku 5 osób, od których chcesz się czegoś konkretnego nauczyć.

Cykl Tytani z sąsiedztwa zrodził się w mojej głowie  z zachwytu nad działaniami moich znajomych. O co w nim chodzi? Znam tyle wspaniałych osób, które naprawdę działają: coś tworzą, inspirują innych, zmieniają otaczającą ich rzeczywistość. Dlaczego Tytani? Bo ogrom pracy, jaki wykonują jest tytaniczny :).

Bohaterka dzisiejszego odcinka

Marysię nie znam jeszcze osobiście, ale mam wrażenie, że kiedy spotkamy się offline, to przegadamy sporo czasu. Podobnie było w przypadku Edyty, którą najpierw zaprosiłam do udziału w serii, a kilka miesięcy później spotkałam później przy okazji blogowego spotkania samorozwojowego.

1. Prowadzisz bloga art attack – czemu taki właśnie tytuł?

Pełna nazwa bloga brzmi art attack {be inspired}, drugi człon jest często pomijany – domyślam się że ze względu na długość – jednak „be inspired” jest równie istotne jak „art attack” :)

Zabawna sprawa – atak sztuki przyszedł mi do głowy dawno temu, gdy próbowałam krótko określić tematykę jaka mnie interesuje. Sztuka jest niesamowicie szerokim pojęciem, dlatego włączam do niej tę nowoczesną oraz klasyczną, a także modę, film, kuchnię i przeogromny lifestyle (prawdopodobnie jeszcze szerszy niż sztuka ;)). Następnie samo przyszło do głowy „be inspired” – będące pewnego rodzaju wskazówką dla Czytelnika – „zainspiruj się” – zamknęłam to więc w ładnych nawiasach klamrowych i tak zostało. Zmartwiłam się troszkę gdy młodsze siostry powiedziały mi, że art attack to nazwa amerykańskiego programu dla dzieci. Dowiedziałam się o tym na tyle  późno, że i ja i Czytelnicy byli przyzwyczajeni do nazwy, więc postanowiłam jej nie zmieniać. Jednak ze względów na program telewizyjny jestem mocno wyczulona na to, aby nie pomijać drugiego członu nazwy :)

2. Gdybyś miała w 3 słowach opisać swój blog, to….

Powoli mogę go opisać mówiąc: Dreams come true ;)

3. Dobry design czy dobry film?

Łaaaa… Pamiętaj że jestem kobietą i czasem podejmowanie decyzji bywa trudne ;)
Zależy, bo uwielbiam dobre filmy, choć mało ich w ostatnim czasie. Wybieram dobry design – szczególnie taki, który można wpleść w codzienne życie. Film obejrzysz, przemyślisz i przeminie. Dobry design może towarzyszyć Ci przez długi czas i warto się takim otaczać :)

4. Jak się czujesz po zakończeniu blogowego spotkania?

Nigdy nie rozumiałam o co chodzi z „motylami w brzuchu” w stanie zakochania. Do chwili kiedy nie skończyło się pierwsze spotkanie organizowane przeze mnie. To było to i to jest to! Dużo pracy, przygotowań, przełamywania własnych lęków, ale satysfakcja, rezultat, relacje i słowa, które do mnie docierają są bezcenne. Po spotkaniu w Gdyni dwa tygodnie temu motyle latały jeszcze bardziej ;)

5. Największy kłopot z organizacją spotkań blogowych?

Ograniczenie liczby uczestników poprzez zależność od wielkości lokalu + męczy mnie to że Polska taka długa i szeroka, że nie wszyscy mogą na nie dojechać :)

6. 3 rzeczy/pomysły/idee, na które wpadłaś dzięki blogowaniu?

Hmm… Oprócz rozwoju kreatywności, motywacji do intensywniejszej nauki programów graficznych i szkolenia fachu pisania, największym plusem blogowania jest poznawanie ludzi. Dzięki blogowi nawiązałam bliższą znajomość z koleżanką z czasów szkolnych i poznałam wiele nowych wspaniałych osób. To też główny motyw, dla którego chce mi się organizować spotkania :) Wciąż jestem za mało zmotywowana do intensywnego eksploatowania aparatu fotograficznego, ale wszystko idzie w dobrym kierunku:) Blog miał być jakimś urozmaiceniem rzeczywistości, teraz jest ważną częścią życia i nie chcę tego zmieniać. Jestem dumna z tego co robię.
Niech sztuka nas inspiruje! Pozdrawiam!

You Might Also Like

 • http://www.blogger.com/profile/02358180159937234824 zielone-buty

  O! :) <br />Jak fajnie, że wróciło.

 • http://www.blogger.com/profile/03218696861395474612 Beetle Mellow

  no właśnie, Polska długa i szeroka, a ze Śląska ciężko dojechać, a może jakieś spotkanie na południu ;)<br /><br />Marysia jest bardzo inspirującą osobą !

 • http://www.blogger.com/profile/00641696732879536109 Tekstualna

  czołem, Marysia :D

 • http://www.blogger.com/profile/01816231432336302358 kudels

  ja Marysię UWIELBIAM!!! :) bratnia blogowa dusza! :)

 • http://optymistycznamamma.wordpress.com/ optymistycznamamma

  Czytam, inspiruję się tak fantastycznymi osobami jak Marysia.<br />Jestem po wrażeniem Twojego bloga, bo lubię eleganckie, gustowne – po prostu piękne miejsca w sieci.<br />I jeszcze mieszkasz nad morzem, a tan te wszystkie marynistyczne wzory, które tak mi się podobają, że aż teraz siedzę sobie w spódnicy w granatowo-białe pasy.<br /><br />Pozdrawiam

 • http://www.blogger.com/profile/11763752787035927159 sandra

  Marysia to inspiracja sama w sobie! :)

 • BrainWaves

  Żeby było jeszcze więcej tak motywujących do działania ludzi jak Marysia…! :)

 • http://www.blogger.com/profile/01323173876553940035 MalinowaPanna

  Marysia wydaje się przeeeepozytywną osóbką :) Cieszy mnie, gdy ludzie osiągają coś, przy czym lubią to robić, taka &quot;praca&quot; to czysta frajda:) Ściskam Was dziewczyny!

 • Weronika – FAJNY BLOG o podróżach

  Ja też się już przekonałam, jak fajnego bloga prowadzi Marysia :)

 • http://www.blogger.com/profile/09539091489145701316 pawel2121

  Każde takie miejsca są na wagę złota więc oby ich więcej :-)<br />Zgadzam się, blog wygląda bardzo dobrze i zachęca do lektury.<br />Pozdrawiam Paweł Zieliński<br /><br />http://twojwybortwojaprzyszlosc.blogspot.com/

 • http://www.blogger.com/profile/03575923110356017031 art attack {be inspired}

  Mari, dziękuję Ci za możliwość otrzymania tylu pozytywnych opinii na temat bloga!<br />I Wam wszystkim za te ciepłe słowa!<br />Dzięki &amp; Stay inspired :))

 • http://www.blogger.com/profile/01034156173212296099 Annna

  Oj tak, super sprawa z tym blogiem Marysiu! Tysiące pomysłów i świetnych akcji. Żałuję, że nie załapałam się na letnią akcję pt. Pocztówka z wakacji.<br />Pozdrawiam, <br />koleżanka ze szkoły ;)<br /><br />Fajny pomysł z tymi wywiadami Mari :))

  • http://www.blogger.com/profile/06382681844146167181 Happier at Life

   dziękujemy!

  • http://www.blogger.com/profile/03575923110356017031 art attack {be inspired}

   Dziękuję Aniu!

 • http://www.blogger.com/profile/11316077955946465163 Krufka

  Marysiaa :)