polecam recenzja

3 filmiki, które CHCĘ polecić

Internet jest tak niesamowita przestrzenią! Wiem, Ameryki nie odkrywam :) Najbardziej podoba mi się w tym wynalazku zdobywanie wiedzy, ulepszanie naszego codziennego życia, zadziwienie kreatywnością innych osób.

Dziś, kontynuując dzielenie się inspiracjami, chciałabym, oprócz blogów i postów podzielić się z Wami także filmikami do obejrzenia.

1. Zajmuję się uczeniem (się) języków obcych od dziecka. Już wtedy zauważałam, że jest różnica w przyswajaniu nowego języka, która zależy od stosunku do tego języka, wieku, sposobu nauczania itd. Zapewne słyszeliście o metodzie Pimsleura, ale nie mogę wam nie pokazać tego nagrania:

A teraz pytanie – jak wiele zapamiętaliście z tego nagrania? Ha! No właśnie :)

2. Jak często musicie występować publicznie? Na pewno lubicie to uczucie, kiedy widzicie, jak słuchacze z zainteresowaniem słuchają waszej wypowiedzi. Ja uwielbiam! To jest ten właśnie sygnał, który pokazuje mi, że czas spędzony na przygotowanie materiału, nie był czasem straconym. W tym filmiku znajdziecie kilka ważnych wskazówek:

 3. Tak! Lista interesujących filmików nie może się obejść bez prezentacji TED, tym razem Shawn Archer – 12 minut: historie, przykłady, śmiech i rzecz do myślenia – jak można myśleć, że dużo pracy-> sukces-> szczęście? Ten psycholog pokazuje, że rzecz ma się zupełnie odwrotnie. Na stronie TED można obejrzeć prezentację w dowolnym języku:

You Might Also Like

 • http://www.blogger.com/profile/01816231432336302358 kudels

  przydatne rzeczy :) osttani filmik już widziałam gdzieś! Na razie mam dość wystąpień publicznych.

  • http://www.blogger.com/profile/06382681844146167181 Happier at Life

   no właśnie miałam pytać jak ci poszło ;)<br />ostatnio jak pisałam o wystąpieniach publicznych, to mówiłaś, że ci się przyda materiał.<br />może nie jestem jakimś super występowaczem, ale uwielbiam to robić. Całe szczęście, że mam ku temu okazje.

 • http://www.blogger.com/profile/03575923110356017031 art attack {be inspired}

  Ciekawe ! O pierwszej metodzie słyszałam, powinna być wprowadzona w polskich szkołach podstawowych!

  • http://www.blogger.com/profile/06382681844146167181 Happier at Life

   A nawet nie w podstawowych – słyszałaś o metodzie Bilkenbil albo coś takiego, bardzo podobna, chodzi o to, żeby używać wyobraźni, przede wszystkim i nieświadomie zapamiętywać konstrukcje.

 • http://mamcel.wordpress.com/ mamcel

  Ja się nie spotkałam z tymi filmikami, dlatego dzięki za wrzucenie ich:) Bardzo przydatne i dały mi trochę do myślenia! Pozdrawiam!

 • http://www.blogger.com/profile/12112741294623678522 use imagination

  Wszystkie filmiki pochodzące od autora pierwszego z tych, które nam przedstawiłaś są genialne! Właśnie zostałam wciągnięta w świat nowych zasad nauki języków, co swoją drogą uwielbiam, więc automatycznie mam łatwiej!