inspiracje

O świadomych zmianach i projektach.

Za oknem przyjemnie świeci słońce. Ranek był już jesienny, pomyślałam nawet o rękawiczkach.

Miasteczko studenckie, obok którego codziennie przechodzę, ożywa.

Pogoda (jesienna, kolorowa, zmienna i deszczowa) i otoczenie (powrót do obowiązków) niejako zachęca do wpadnięcia w marazm. Ale myślę sobie, że nie, nie tak prędko, nie dam się.

Sprawdzam w kalendarzu czas i miejsce i rejestruję się znowu na angielski.
Angielski, którym posługuję się na co dzień – angielski bierny, słuchany, czytany, angielski, z którego tłumaczę powinien wreszcie stać się aktywnym towarzyszem mojego życia. Mam kilka planów z nim związanych. Aż dziw jednak, że bariera mentalna (twierdzę, że to dlatego, że w żadnym anglojęzycznym kraju nie byłam) blokuje mi odtwarzanie go w coraz to nowych kontekstach.
Więc koniec z tym. Mój papierowy, bierny C1 stanie się C2.
Niemiecki - ciekawy i zabawny język, z którym onegdaj spędziłam nieco czasu (nie ma to jak dwa lata do nadrobienia nauki języka po zmianie szkoły), język do którego planuję wrócić. Nie wiem tylko czy zostać przy samouctwie, czy zapisać się na kurs. Wszystko zależy od lektora, którego się poznaje dopiero po zapisie na kurs.
Włoski - moja miłość z ubiegłych wakacji. I znowu, znając łacinę, pamiętając jeszcze co nie co francuski, znając angielski, nie trudno jest rozumieć ten język. Mówić, słuchać, mówić.
Takie są moje językowe projekty. Zapisane już w kalendarzu i prawie rozplanowane.
Razem z nimi łączy się poprawienie szybkości czytania, za co się zawsze zabierałam, ale ciągle odkładałam na bok. Mam czas do grudnia.

Co do innych projektów, w tym tygodniu zachwyciły mnie dwa:

Pierwszy, na Life Skills Academy i nazywa się
Get Organized Month. Uświadamia, że nieważne, jak bardzo człowiek jest zorganizowany w pewnym momencie i tak trzeba system przeorganizować na nowo. Najlepiej zacząć od podstaw i je przestrzegać.

Drugi  – fotografia, i to jaka!
Start Personal Photography Project - jeśli tylko interesujesz się fotografią, a ciągle odkładasz sprawy fotograficzne na bok, ten projekt jest strzałem w dziesiątkę. Wiem, że robienie zdjęć przez 365 dni w roku może się wydawać zbyt trudne, zwłaszcza np. kiedy zdarzają się dni nie różniące się niczym dni, dlatego mi bardziej odpowiada projekt zdjęć tygodniowych. Takie projekty podobają mi się szczególnie, jeśli przyjrzę się im z perspektywy przyszłości – lata temu na soup.io widziałam kolaż ze zdjęć rodzinnych – najpierw para, później jedno dziecko, później dwójka itd. Poczułam, że tak się tworzy historię!

I zaczęliśmy już tworzyć. Zdjęcia robimy już ponad rok, co miesiąc, mniej-więcej w połowie miesiąca. Są świetne! Na razie, dzięki Bogu, nie widać po nas jeszcze upływu czasu, ale zobaczymy jak to będzie później.

Który projekt Ci bardziej odpowiada? A może już tworzysz swój projekt 52?

You Might Also Like

 • http://mamcel.wordpress.com/ mamcel

  Spotkałam się już z projektem robienia zdjęć codziennie, jednak nie próbowałam, chętnie poczytam o Twoim pomyśle i może się skuszę! <br /><br />Jesień uwielbiam, ale trzeba uważać, żeby nie wpaść w jesienną handrę.<br /><br />Pozdrawiam!

  • http://www.blogger.com/profile/06382681844146167181 Happier at Life

   Dokładnie, ta jesień, która przyciąga kolorami, jest piękna. Ta, która prostą drogą prowadzi do zimy, odstrasza.

  • http://www.blogger.com/profile/08663651806434092932 Kataleja

   Ciekawie brzmi ten projekt ze zdjeciami. Moze kiedys sie na niego skusze. Ja na razie mam niezla zabawe przy moim projekcie 365 i cztery pory roku. Na razie pierwszy miesiac za mna. <br /><br />Ja tez mam ochote wykorzystac jesienna pogode na male przeorganizowanie:)<br /><br />Pozdrawiam serdecznie,<br />Kataleja

 • http://www.blogger.com/profile/02221894604164209639 pora-wstac

  Ciekawe są te projekty, już na kilka blogach się z tym spotkałam, czas pomyśleć o sobie i też wziąć w czymś takim udział :) <br />I podziwiam zapał do języków dalej, u mnie ostatnio z tym ciężko. Jesienią jestem jak niedźwiedź, marzę tylko o zimowym śnie. <br />Pozdrawiam!:)

 • http://www.blogger.com/profile/05052762949505227892 Angie K

  Podoba mi się bardzo ten projekt dotyczący zdjęć! :)